Generali’nin yeni ferdi kaza ürünleri sağlığa iyi geliyor

Generali’nin yeni ferdi kaza ürünleri sağlığa iyi geliyor

Generali Sigorta, “Standart Ferdi Kaza” ve “Göz Bebeğim Ferdi Kaza” ürünleri ile yılda bir defa kullanılmak üzere Check-up ve Göz Check-up teminatı sunuyor. “Göz Bebeğim Ferdi Kaza” ile anlaşmalı kuruluşlar aracılığı yapılan ile tüm tetkik ve ameliyatlarda sigortalılara %30 indirim sağlanıyor.

Generali Sigorta, farklı içeriklerle hizmete sunduğu “Standart Ferdi Kaza” ve “Göz Bebeğim Ferdi Kaza” ürünleri ile sigortalıların güvence alanını genişletmeye devam ediyor. Sadece Generali Sigortaları acenteleri tarafından sunulan Ferdi Kaza Sigortası ürünleri yılda bir defa kullanılmak üzere Check-up ve Göz Check-up teminatlarını kapsıyor. Ayrıca yine “Göz Bebeğim Ferdi Kaza” ürünü ile anlaşmalı kuruluşlar aracılığı yapılan ile tüm tetkik ve ameliyatlarda sigortalılara yüzde 30 indirim sağlanıyor.

Generali Sigorta, kaza sonucu vefat ve sürekli sakatlık risklerinin gerçekleşmesine karşı farklı içeriklerle hizmete sunduğu Ferdi Kaza Sigortası ürünlerinin teminatlarını zenginleştirerek sigortalıların ve onların ailelerinin güvence kapsamını genişletiyor.  Çünkü istatistikler bu tür risklere karşı korunmanın önemini ortaya koyuyor. Trafik, spor, iş, ev, endüstriyel ve doğa/kitlesel olaylarda paniklemeden doğan kazalar, Türkiye’de ölüm nedenleri arasında dördüncü sırada yer alıyor.

Kazalar ölüm nedenleri arasında 3. sırada

Trafik kazaları ise tüm kazalar arasında üzerinde en fazla durulması gereken kazalar arasında yer alıyor. İstatistiklere göre 1970-2015 yılları arasında yani son 45 yılda trafik kazasında ölen kişi sayısının 234 bin 812, yaralanan kişi sayısının ise 4 milyon 788 bin 818 olduğu görülüyor.* Ülkemizdeki 5 – 44 yaş arasındaki kişilerin ölüm nedenleri arasında trafik kazaları 3. sırada yer alıyor. Ölümle sonuçlanmayan trafik kazaları önemli sakatlıklara yol açabiliyor.

En riskli yerler: mutfak, banyo ve bahçeler

Ev kazaları da en sık karşılaşılan ve aynı zamanda ölümcül olmasının yanında kalıcı sakatlık yaratabilen kazalar arasında bulunuyor. Ev kazaları tüm kazaların yüzde 25’ini oluşturuyor. Uzmanlar ülkemizde yılda yaklaşık 6 milyon insanın ev kazasına uğradığı ve bu kazalarda 3-4 bin kişinin yaşamını yitirdiğini belirtiyorlar. Düşme, kesiklere bağlı yaralanmalar, yabancı cisimlerle boğulma, zehirlenme, yanıklar, elektrik çarpması en sık görülen ev kazaları arasında yer alıyor. Evde en tehlikeli yerler olarak ise mutfak, banyo ve bahçeler gösteriliyor.

Tüm tetkik ve ameliyatlarda yüzde 30 indirim

Generali Sigorta farklı içeriklerle hizmete sunduğu “Standart Ferdi Kaza’ ve “Göz Bebeğim Ferdi Kaza’ ürünleri ile hem sigortalı ve hem de onların ailelerinin güvence kapsamını genişletiyor.  Erken tanı ve tetkiklerin hayat kurtardığı gerçeğiyle harekete geçen Generali, müşterilerine standart olarak sağlanan teminatların yanında “Standart Ferdi Kaza” ürününde yılda bir defaya mahsus olmak üzere Check-up teminatı, “Göz Bebeğim Ferdi Kaza” ürününde ise yine yılda bir defaya mahsus olmak üzere Göz Check-up teminatı sunuyor. Ayrıca yine “Göz Bebeğim Ferdi Kaza” ürünü ile anlaşmalı kuruluşlar aracılığı yapılan ile tüm tetkik ve ameliyatlarda sigortalılara yüzde 30 indirim sağlanıyor.

Generali Sigorta’dan zengin ferdi kaza yardım hizmetleri

Generali müşterileri “Generali Ferdi Kaza Yardım” hizmetleri kapsamında ise tıbbi bilgi danışmanlık, acil ambulans hizmeti, konuta refakatçi gönderilmesi, hukuki danışma ve concierge hizmetlerinden 7 gün 24 saat ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Üstelik bu hizmetler herhangi bir Generali sigorta poliçesine sahip tüm müşterilere sunuluyor.

*Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verileri ve Trafik Güvenliği Dairesi Başkanlığı Raporu

Posted in Genel and tagged , .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir